A Legjobb Üzletek a Foci Történetében – 1. Rész

Olvasd el 4 perc alatt szerző Rigó Ond 2023 június 22
A legjobb transzferek a fociban - 1. rész

Az átigazolási szezon hivatalosan még csak nyolc nap múlva kezdődik, de sok transzferről már most tudunk. Köztük van Alexis Mac Allister váltása is, az argentin világbajnok potompénzért, 55 millió euróért cserébe lépett le a Brightontól, hogy a Liverpool játékosa legyen.

Nagyszerű igazolás, és hiszitek vagy sem, ez az 55 millió a futballban nem olyan sok pénz. Főleg, amennyire elanyagiasodott a topfoci. Persze lehet, hogy a középpályás megbukik az Anfielden, de erre mutatkozik kevesebb esély. Inkább mondhatjuk majd azt, hogy Jürgen Kloppék bombaüzletet kötöttek. Mint anno a Real Madrid, amely nevetséges összegért szerezte meg Toni Kroost a Bayern Münchentől. Na, a német klasszist már nem fogjuk felsorolni ebben a listában, de másik tíz játékost igen. Olyanokat, akiket olcsón szereztek meg, és a döntésük főnyereménynek bizonyult.

1.: Andrea Pirlo (AC Milan -> Juventus, ingyen)

A Juventus csapata anno ingyen csapott le az AC Milan és az olasz válogatott játékmesterére, a mindig sztoikus nyugalommal a pályán levő Andrea Pirlot. Nagyszerű döntés volt, holott voltak kritikus hangok, akik szerint már későn történt a váltás. Hiszen akkortájt Pirlo már elmúlt 30. Mégis a Juventus vezére tudott lenni, és kulcsszereplő volt abban, hogy a csapat 2015-ben eljutott a Bajnokok Ligája döntőjébe.

2.: Sol Campbell (Tottenham ->Arsenal, ingyen)

Arsene Wenger remekül bánt a fiatal játékosokkal, mikor az Arsenal edzője volt, ám az egyik legnagyobbat akkor húzta, amikor a Tottenhamtől megszerezte Sol Campbellt. A legendás védő fontos szerepet játszott a csapat életében, többek között neki köszönhetik a 2003/2004-es veretlen bajnoki címet. A védő 2006-ban a BL-döntőben is betalált, ám akkor az a gól csak a szoros vereséghez volt elegendő a Barcelona ellen.

3.: Paolo Maldini (AC Milan)

Nem az a klasszikus átigazolás, ami Paolo Maldinivel történt. Hiszen a Milan saját neveléséről van szó, aki karrierje során mindössze egyetlen csapatban szerepelt. Nem is véletlen, hogy a Milan drukkerei azóta is áldják a nevét, a klubhűség mintapéldánya az azóta már sportigazgatói szerepet is betöltő, onnan nemrég távozó Maldini.

Egy saját nevelés beépítése mindig a legköltséghatékonyabb megoldás, ezzel élt az az ikonikus Milan, amelynek védelméről akkoriban ódákat zengtek. És ebben nagy szerepe volt Maldininak is.

4.: Ruud Gullit (PSV -> AC Milan, ingyen)

Hollandia egyik legfényesebben ragyogó csillaga volt Ruud Gullit, akit anno a Milan teljesen ingyen szerzett meg. A középpályás 1987-ben csatlakozott az észak-olasz együtteshez, nem sokkal később már három bajnoki címmel és két BEK-győzelemmel volt gazdagabb a gárda.

5.: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund -> Bayern München, ingyen)

Robert Lewandowski a Borussia Dortmund legfontosabb játékosa, legfőbb góllövője volt. Ezért is tekintették árulásnak a drukkerek, mikor a lengyel a legnagyobb riválishoz igazolt. Tette mindezt ingyen, úgy, hogy egy vasat nem kaptak érte az észak-rajna—vesztfáliaiak.

Lewa ezt követően ipari mennyiségben kezdte termelni a gólokat, nyolc év alatt összesen 238 találatig jutott, megdöntötte Gerd Müller rekordját is, amiről azt mondták, megdönthetetlen. Slusszpoén, hogy a végén még kerestek is rajta, a csatárt ugyanis 45 millióért adták el a Barcelonának.

Az első részen túl vagyunk, holnap még öt játékos érkezik!

szerkesztői csapata - Rigó
A szerzőről

Körülbelül 6 évvel ezelőtt kezdtem foglalkozni sportfogadással és ez a szenvedélyem napról napra erősödik. Több fiókom is van a legnagyobb fogadóirodáknál, ahol remek oddsok vannak és az ügyfélszolgálat is kifogástalan. Főként futballra, F1-re és teniszre szeretek fogadni.

Vissza a tetejére