Hétvégi összefoglaló: vegyes eredmények Madridban, a Bayern legyűrte a Dortmundot
Nem okozott csalódást a Der Klassiker ezen a hétvégén – de a Barcelona biztosan. Máshol a Simeone családnak fel- és lefutása volt, míg a Liverpool későn hagyta el. A Man City pedig hálás lehet egy játékosnak, aki majdnem elhagyta a klubot.
A Der Klassiker drámát mutat be a Bayern éllovas Dortmundjaként
A Bundesliga legnagyobb meccse zsinórban hetedik alkalommal zárta ugyanezt, de a Bayern legutóbbi győzelme – ezúttal 3-2-es mérleggel – csak a történet egy részét árulja el. Ez egy nagy drámákba süllyedt meccs volt, amelyen vezetőcserék, csúcsformában lévő sztárcsatárok, játékvezetői döntések körüli vita és a meccs utáni bőszenvedés szerepelt.
Az ötödik percben Julian Brandt nyitotta meg a vendéglátó Dortmund gólját, mielőtt a COVID-19 korlátozások miatt 15 000-re nőtt a közönség, de négy perccel később Robert Lewandowski törölte a gólt. A Bayern közvetlenül a félidő előtt megszerezte a vezetést Kingsley Coman révén, de Erling Haaland a második félidőben három perc elteltével feltette a nevét az eredményjelzőre.
De ha egy Haaland-gól majdnem elkerülhetetlen volt, akkor talán inkább az volt a halott igazolás, hogy Lewandowski rendezi a dolgokat. A 77. perces büntetése a lengyel válogatott 26. gólja volt korábbi csapata elleni 25 meccsen. Ezzel a Bayern győzelmet aratott, amivel négy pontra vezet a tabella élén, de csak fokozta a dortmundi haragot.
A Mats Hummels elleni kézilabdázásért kiszabott büntetés kiszabása, valamint az, hogy Lucas Hernandez és Marco Reus összecsapását követően korábban nem sikerült a helyére mutatni, felháborodást váltott ki a hazai játékosok körében. Haaland „arrogánsnak” minősítette Felix Zwayer játékvezetőt, míg Jude Bellingham megkérdőjelezte egy korábban egy meccsen befolyásolt botrányba keveredett tisztviselő kinevezését.
A BVB bepillantást mutatott tehetségükbe, de nem tett eleget, hogy bebizonyítsa, képesek kihívni egy egész kampányon keresztül. A Bayern eközben megtette, amit csinál, és ezt a kasszamérkőzést követően továbbra is a zsinórban tizedik cím megszerzésének kedvence maradt.
A Barcelona a Bajnokok Ligája feledésbe merült
A Barcelona elleni küzdelem középpontjában szerdán, a Bayern Münchenben vívott nyerő vagy sikertelen Bajnokok Ligája-összecsapás áll. Végül is, ha nem sikerül nyerni az Allianz Arénában, akkor a Dinamo Kijevre hagyatkoznának, amely megtagadja a Benfica győzelmét. Ellenkező esetben a Blaugrana 20 év után először nem jut ki a kieséses körbe.
De bár a tét kétségtelenül nagy Xavi csapatának a jó formában lévő Bayern ellen, a szombati, Real Betis elleni 1-0-s vereség a Camp Nouban rávilágított pár dologra. A Barcának is szembe kell néznie, hogy megszerezze a Bajnokok Ligája-kvalifikációt a következő szezonra. A hetedik helyen állnak, hat ponttal lemaradva a negyedik Atletico Madrid mögött.
A La Liga félidejéhez közeledő Barcelona küzdelme a kezében van, hogy kvalifikálja magát a klubjáték legnagyobb versenyére. Az egy dolog, hogy nem sikerül elérni az idei szezon kieséses szakaszát, de teljesen kimaradsz? Ez teljesen más kérdés lenne, és egy klubot anyagi gondokkal sújtva több sztárjátékos elvesztésével kellene szembenéznie.
A Barcelona utoljára 2003–2004-ben hiányzott a Bajnokok Ligájából. Presztízs és anyagi szempontból is kalapácsütés lenne, ha nem jutna be ebben a szezonban. De ezzel kell szembesülniük a szurkolóknak: a világ egyik legnagyobb klubja kívülálló a minősítéshez.
Moyes, a West Ham továbbra is sokkolja a nagyfiúkat
Ideje elkezdeni beszélni arról, hogy a West Ham felboríthatja-e a Premier League úgynevezett Big Six-jét. A Chelsea elleni 3-2-es győzelmük nem volt véletlen, hiszen a múlt hónapban a londoni stadionban a Liverpoolt ugyanilyen különbséggel kikapták.
A győzelem, amelyet Arthur Masuaku látványos késői győztese pecsételt meg, a Kalapácsok felemelkedésének legújabb jeleként szolgált. A bajnokságban és a kupában David Moyes csapata legyőzte a Chelsea-t, a Liverpoolt, mindkét manchesteri klubot, a Tottenhamet és a Leicestert. Az Európa Liga kieséses szakaszába is bejutottak.
Öt éve annak, hogy a klub a londoni stadionba költözött, és arról beszéltek, hogy a Bajnokok Ligájában játszik, és a főváros legjobb klubjává válik. Mindkét célpont nagy kérés, de a West Ham hatalmas és hűséges támogatást élvez. Amikor a dolgok rosszul mennek, viharos, kaotikus klub lehet, de ha felfelé tartanak, szenvedélyes rajongótáboruk nagy változást hozhat.
A második a Moyes-szál. A Man United menedzsereként mindig katasztrofális 10 hónapos időszakon volt túl, de megmutatja az Evertonnál mutatott csapatépítő tulajdonságait, amivel jogot szerzett Sir Alex Ferguson utódjára. Adj Moyesnak időt és támogatást, és ő olyan csapatot fog felépíteni, amely a súlya fölé üt.
A Real Madrid gurul tovább
Mivel Spanyolországban nagy hangsúlyt fektetnek a Barcelona kínjaira, szinte észre sem vették, hogy a Real Madrid egy lépéssel előrébb áll a tabella élén. A szombati, vértelen 2-0-s Real Sociedad-győzelem – a legfrissebb kihívás, amely korábban a Barcát, a Sevillát és az Athletic Bilbaót is legyőzte – azt jelenti, hogy nyolc ponttal vezet a Madrid, és nehéz mást is megküzdeni.
Igen, sok baj történhet. Karim Benzema sérülése súlyosabbnak bizonyulhat, mint elsőre gondolták, míg a Toni Kroos, Casemiro és Luka Modric középpályás trió nem tud minden meccsen játszani. De a dráma csak hipotetikus. Carlo Ancelotti alacsony karbantartási igényű, alacsony profilú menedzser. Ez a csapat felvette ugyanezt a tulajdonságot, ritkán pusztítja el az ellenfelet erőszakkal, de csendben rábírja őket a megadásra.
Embed: https://twitter.com/LaLigaEN/status/1467268082343325696A madridiak 12 bajnoki győzelméből hetet egyetlen góllal zártak, így legutóbbi győzelmük nem csak ritka különbséget, de ritka gólt is hozott. Miután Vinicius Junior a második félidő elején belőtte 10. bajnoki gólját, a gyakran elfeledett Luka Jovic ugrott be egy közeli fejessel. A szerb csatár 2019-es álma óta nem élte át a legjobb időt, de a Benzema leváltása után nyújtott élénk teljesítmény megmutatta, hogy továbbra is tud szerepet játszani.
Mi történik az Atlético Madriddal?
Hiányzik valami Diego Simeone ebből az évadból? Csapata minden bizonnyal az; ahol egykor egy félelmetes, mentálisan erős és védekezőleg csúnya csapat állt, most valami kedvetlen rendetlenség rejlik. Az Atletico önmagában nincs bajban, de egyértelműen nem az, amire számítottunk, a Mallorcától elszenvedett 2-1-es hazai vereség bizonyítja a rosszullétet.
Egy sor kihagyott helyzet után, egy nagyjából domináns játékban, a LaLiga bajnoka végül Matheus Cunha kudarcos nyitányán áttört, majd a későn, két Un-Atletico góljával összeomlott.
Először egy vitathatatlan fejes volt egy mély szabadrúgásból 10 perccel a hátralévő idővel, majd a bizarr lusta védekezés lehetővé tette a Real Madridtól kölcsönadott Take Kubo számára, hogy a leállási időben legyorsuljon a félpályáról, és higgadtan szerecsendisszon Jan Oblak 15 yardról.
A negyedik helyen maradás májusig sikeressé tenné a szezonjukat a Bajnokok Ligájában való hely megszerzésével összefüggésben (jó dolog, mert ebben a kampányban kieshetnek az Európa-ligába), de nagyon alulteljesítenek. Simeone Atleticója korábban az irányított káoszról szólt. Csak a káosz maradt.
Origi ismét a Liverpool varázslója
Ez volt a legjobb gól, amit valaha láthattál? Nem. Ez volt a legjobb gól, amit ezen a hétvégén láthat? Szintén nem. De bele kell számítanunk a Liverpool csatárának, Divock Originak a Wolves elleni késői, késői, késői ütését is, mert ez mit jelentett (még akkor is, ha valójában elég ügyes befejezés volt).
Embed: https://twitter.com/LFC/status/1467252371281506304Jurgen Klopp emberei 94 percet töltöttek Molineux-ban, és nem tudták felrobbantani Wolves házát. A vörösök 17 lövést lőttek. Sokan közülük önfejűek és megmagyarázhatatlanok voltak. Egy ponton Diogo Jota minden célt meg akart célozni, de rálőtt Conor Coadyra – miközben megpróbálták kihasználni a Chelsea West Ham elleni vereségét. De ahogy úgy tűnt, hogy két pontot esett, az Origi feljebb lépett.
Tekintettel a pánikra, amellyel a Liverpool elrontotta a korábbi helyzeteket, a belga csatár hűvös és nyugodt volt a nyomás alatt, először irányított egy keresztrúgást, majd gyorsan fordult, és a korábban áthatolhatatlan Jose Sa fölé lőtt. Ez volt Origi legújabb bejegyzése az Anfield kultuszhősök évkönyvében. Miután annyi késői, döntő gólt szerzett, kulcsot kell kapnia a városhoz.
A hétvége játékosa: Silva
A Premier League-bajnok 3-1-es watfordi győzelme lecke volt arról, hogy a Raheem Sterling színeiben két gólt szerző Bernardo Silva mennyire fontos lett Pep Guardiola csapata számára. Emlékeztetőül szolgált arra is, milyen gyorsan változhatnak a dolgok a futballban. Tekintettel arra, hogy a portugál válogatott játékos nyáron távozni készül a klubtól.
Miután a klub rekordot jelentő 100 millió fontot szerződtette Jack Grealisht az Aston Villától, Silva úgy tűnt, kifelé tart az Etihad Stadionból. Különböző időkben, amikor a klubokat nem érintette pénzügyileg a COVID-19 világjárvány, minden bizonnyal olyan csapathoz költözött volna, mint a Barcelona, a Juventus vagy az Atletico Madrid.
De Manchesterben maradt, és nagyszerűen reagált arra, hogy csapata legjobb játékosa legyen. Míg Grealish a formáért és a gólokért küzd, Silva 14 meccsen visszakapott hét gólja már a legjobb Premier League-kampányának felel meg.
Legutóbbi kettője a Vicarage Roadon az Aston Villa elleni döbbenetre épült a hét közepén. Bár Silvát joggal emlegetik az év potenciális labdarúgójaként, legnagyobb eredménye az, ahogyan Guardiola kulcsfigurájává vált.